Szukaj

Jak budować pewność siebie ?

Pewność siebie i wiara we własne siły to kapitał, który powinnyśmy otrzymać w dzieciństwie od naszych najbliższych. Jednak nie każda kobieta jest w tak idealnej sytuacji. Często startujemy w dorosłe życie z bagażem nie najlepszych doświadczeń i dość niskim poczuciem własnej wartości. Nie oznacza to jednak, że takie postrzeganie siebie nie może się zmienić. Musimy jednak wiedzieć, od czego zacząć i w jakim kierunku podążać.


Samoocena


Przeanalizuj przez chwilę, co myślisz i mówisz o samej sobie. To bardzo ważne, bo robiąc to, w pewnym sensie programujesz swój umysł i utrwalasz w nim określony sposób postrzegania siebie. To zadziwiające, jak często w rozmowach można usłyszeć takie zwroty jak "Nie dam rady", "Nie uda mi się", „Jestem beznadziejna” itp. Nie ma nic gorszego jak mówienie o sobie źle. Należy robić coś wręcz przeciwnego – być dla siebie życzliwą i tolerancyjną. Brzmi jak banał? Tego typu postępowanie jest szeroko omawiane w wielu naukowych opracowaniach na temat psychologii i działania ludzkiego mózgu. Sama zorientujesz się, że po jakimś czasie tego typu „pozytywne programowanie” sprawi, że twoja pewność siebie zauważalnie wzrośnie.


Wyzwania


W dzieciństwie naszą pewność siebie budujemy, podejmując się coraz bardziej wymagających zadań. Postawienie pierwszych kroków, tworzenie rysunków, czy nawet babek z piasku – wszystko to w sposób nieświadomy buduje dziecięcą wiarę w siebie. Jednak w wieku nastoletnim i dorosłym nagle zaczynamy się obawiać wyzwań. W naszej głowie pojawia się wielki napis „Chyba sobie nie poradzę”. Oczywiście nie namawiam, do podejmowania się wyzwań, które z góry skazane są na niepowodzenie. Jeśli jednak mamy wątpliwość, to oznacza, że dopuszczamy możliwość, że nam się uda. Warto wtedy zamknąć oczy i zrobić ten ważny krok do przodu. Z czasem zapewne okaże się, że odniesiony sukces poprawi naszą samoocenę.


Nie udawaj kogoś innego


W pracy, czy w związkach z drugą osobą często mamy pokusę udawania kogoś innego, niż jesteśmy w rzeczywistości. Uśmiechamy się, gdy coś nas nie bawi, puszczamy mimo uszu uwagi, na które powinnyśmy zareagować. Takie zachowanie na dłuższą metę niemal zawsze kończy się źle. Na dodatek podkopuje naszą wiarę w siebie. Bo skoro udajemy kogoś innego, to w domyśle nasza osobowość nie nadaje się, żeby ją zaprezentować. Bądźmy więc sobą niezależnie od okoliczności.


Toleruj własne błędy


Powiedzenie, że nie myli się tylko ten co nic nie robi, to nie tylko utarty slogan. To uniwersalny portret rzeczywistości. Jeśli podejmujesz szeregu działań, to jest duże prawdopodobieństwo, że gdzieś popełnisz błąd. Masz do tego prawo. Nie oznacza to, że nie jesteś osobą wartościową. Po prostu trzeba z tych błędów wyciągać wnioski na przyszłość.


A co z wykonaniem sesji fotograficznej?


Powyższe porady są uniwersalne i można je stosować przez całe życie. Kobieca sesja zdjęciowa to najczęściej wydarzenie jednorazowe. Jednak w bardzo wielu przypadkach także buduje poczucie własnej wartości. Na własne oczy możemy zobaczyć, że ciało, na punkcie którego mamy sporo kompleksów, w rzeczywistości wygląda piękniej niż nam się wydaje. Sesja portretowa, czy kobieca sesja sensualna w Warszawie to krok, na który warto się zdecydować.