Jak pozować, żeby nie czuć się głupio? Kilka rad dla początkujących

Jak ustawić się przed aparatem, żeby dobrze wyjść na zdjęciu? Jeśli nie jesteś zawodową modelką, to pytanie prawdopodobnie pojawia się w Twojej głowie za każdym razem, kiedy ktoś robi Ci zdjęcie. Wesele, spotkanie z przyjaciółmi, impreza firmowa czy urodziny mamy – każda tego typu sytuacja to świetna okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć. I każda z nich może wywołać w Tobie lekkie poczucie niepewności. Gdzie stanąć? Jak szeroko się uśmiechnąć, żeby nie wyglądać nienaturalnie? Co zrobić z rękoma?


Profesjonalna sesja kobieca w Warszawie nie należy oczywiście do wyjątków, w końcu cała uwaga skupi się wtedy na Tobie. Jeśli nie jesteś pewna, jak zachowywać się przed obiektywem, żeby wyglądać naturalnie i po prostu dobrze wyjść na zdjęciach, przygotowałam dla Ciebie kilka rad, dzięki którym podczas spotkania z fotografem będziesz wiedziała, co robić. Gotowa?


1. Przejrzyj swoje stare zdjęcia i sprawdź, co Ci się w sobie podoba


Nawet jeśli w przeszłości unikałaś zdjęć, na pewno masz gdzieś kilka starych, pamiątkowych fotografii. Przejrzyj swoje rodzinne albumy i dokładnie przeszukaj galerię w telefonie. Wybierz kilka zdjęć, na których się sobie podobasz i spróbuj znaleźć ich wspólne cechy. Być może lepiej prezentujesz się z lewego profilu, a uroku dodaje Ci delikatny uśmiech?


Zwróć też uwagę na to, jak wyglądasz w danych stylizacjach. W czym czujesz się i wypadasz lepiej – w sukience, jeansach, garniturze? Zastanów się, jakie ułożenie włosów najbardziej podkreśla Twoje atuty i jaki makijaż lepiej prezentuje się w Twoim przypadku na zdjęciach – lekki, naturalny czy raczej mocniejszy? Stare zdjęcia są też świetną podpowiedzią, czego lepiej unikać przed obiektywem.


Kiedy już na spokojnie przejrzysz swoje fotografie, po prostu zapamiętaj, w czym i kiedy Ci do twarzy. Sesja kobieca to idealna okazja, żeby wykorzystać takie drobne „sztuczki” i pobawić się własnym wizerunkiem!


2. Poćwicz przed lustrem albo zaszalej i strzel sobie kilka fotek


Zastanów się, na jakich ujęciach Ci zależy, stań przed lustrem i po prostu spróbuj! Uśmiechaj się do siebie i patrz na siebie z powagą, zmieniaj ustawienie ciała, rąk, usiądź, a nawet się połóż. Spróbuj uwieść się wzrokiem! W ten sposób swoje pierwsze pozowanie będziesz miała za sobą jeszcze przed sesją – i to w domu, w bezpiecznych warunkach, kiedy nikt Cię nie widzi ani nie ocenia. Możesz zaszaleć! A przede wszystkim wyeliminować pomysły, które zupełnie Ci się nie spodobają.


Sesja kobieca oraz sesja biznesowa nieco różnią się od siebie pod względem sposobu prezentacji, ustawienia ciała czy mimiki twarzy, dlatego skup się na efekcie, który chcesz osiągnąć. Jeśli zależy Ci na profesjonalnej sesji, którą wykorzystasz w rozwoju swojej marki, ubierz się elegancko i zastanów, jaki obraz siebie chcesz pokazać w Internecie. Spróbuj zaprezentować się tak, by budzić zaufanie, podkreślić swoją pewność siebie, ale też nie odstraszać powagą.


A jeśli takie pozowanie w warunkach domowych Ci się spodoba, możesz zrobić sobie kilka zdjęć, nawet telefonem, albo poprosić o to partnera czy przyjaciółkę. Aparat będzie tu najlepszym doradcą! Sesja kobieca i sesja biznesowa będą o wiele łatwiejsze, kiedy wcześniej oswoisz się trochę z pozowaniem i swoimi możliwościami.


3. Poszperaj w Internecie i poszukaj inspiracji


No dobra, przejrzałaś swoje stare zdjęcia, trochę je przeanalizowałaś, stanęłaś przed lustrem i… pustka. Brakuje Ci pomysłów na to, jak się ustawić i totalnie nie wiesz, jak się za to zabrać? Na szczęście mamy Internet! Przejrzyj inne sesje kobiece, takie, które odpowiadają Ci stylem, klimatem, na których modelka Cię zachwyca. Próbuj, ruszaj się, przebieraj, zmieniaj fryzury. Jestem pewna, że zanim zainteresowałaś się profesjonalną sesję zdjęciową, wpadły Ci w oko jakieś konkretne kadry. Może spróbujesz je odwzorować? Oczywiście w swoim stylu!


Moje portfolio aż kipi od inspiracji, zapraszam:

SESJA KOBIECA

SESJA WIZERUNKOWA