Szukaj

Kilka słów o pozowaniu

Aktualizacja: lut 19

Chciałabyś wziąć udział w kobiecej sesji zdjęciowej, ale nie wiesz, jak zachować się przed obiektywem aparatu? Może obawiasz się, że nie potrafisz pozować czy nie masz pomysłu na swoje zdjęcia. Tego typu obawy ma większość kobiet, które fotografuję. Obiecuję poprowadzić Cię przez całą sesję tak, by sylwetka wyglądała jak najlepiej, a zdjęcia zachwycały. A poniżej znajdziesz kilka rad dotyczących pozowania do zdjęć.


Posłuchaj mnie, swojego fotografa

Od początku mojej pracy skupiłam się na realizowani sesji zdjęciowych dla kobiet, które nie są związane z branżą fotograficzną. A to oznacza, że większość moich klientek nigdy nie ma miała profesjonalnej sesji zdjęciowej. Mogę śmiało powiedzieć, że jestem już specjalistką w prowadzeniu sesji zdjęciowych dla nowicjuszek :) Usłyszysz ode mnie wiele wskazówek zarówno przed sesją, jak i w jej trakcie. Podpowiem ci, jaką pozę przybrać, jak spojrzeć w obiektyw, jak ułożyć ręce. Będzie też dużo czasu i miejsca na swobodę i naturalność. Pomogę Ci, proszę tylko o odrobinę zaufania.Możesz poćwiczyć przed lustrem

Pozowanie na początku może wydawać się nieco sztuczne. Żeby się do niego przyzwyczaić, możesz poświęcić kilka chwil ćwicząc przed dużym lustrem. Przeglądnij wcześniej kilka portali ze zdjęciami modelek i aktorek. Spójrz, jak najczęściej układają ciało, jak wyglądają ich usta i oczy. Nie oznacza to oczywiście, że podczas sesji będziemy kopiować te ustawienia. Ma ci to raczej pomóc w oswojeniu się z ciałem i pozowaniem.Ułożenie ciała

Podczas naszego spotkania zadbam o to, by Twoje ciało układało się w specyficzny, zgrabny sposób. To jednak będzie wymagało od Ciebie odrobiny gibkości, elastyczności, a w szczególności cierpliwości :) Jeśli tylko masz taką możliwość rozciągnij swoje ciało przed sesją. Sesja zdjęciowa to również odrobina wysiłku dla mięśni :) Część wskazówek, o których będę wspominała podczas kobiecej sesji zdjęciowej może wydać Ci się nienaturalna. Zaufaj mi, obiektyw zapisuje rzeczywistość nieco inaczej niż ludzkie oko, dlatego czasem trzeba mu pomóc drobnymi sztuczkami.


Ręce

Ach te ręce... Podczas sesji nigdy nie wiadomo, co z nimi zrobić. Zwisające luźno często wyglądają nieciekawie. Skrzyżowane mogą sugerować zamykanie się na innych. Musisz dać swoim rękom oparcie lub zajęcie. Połóż je na biodrach, dotknij nimi szyi lub ramion, przygładź lekko włosy. Możesz też dotknąć policzka lub pokazać jakiś gest.Pierwsze minuty sesji zdjęciowej mogą być delikatnie krępujące. Jednak po pewnym czasie z pewnością przestaniesz być spięta i zaczniesz się zachowywać przed obiektywem w sposób naturalny. Kobieca sesja sensualna lub portretowa to przede wszystkim okazja do dobrej zabawy i relaksu.


Kobieca sesja zdjęciowa w Warszawie: kontakt@aleksandragalewska.com