Kobieca sesja zdjęciowa w Warszawie: obalam najpopularniejsze mity

Niech zgadnę: w momencie, kiedy po raz pierwszy przez myśl przeszło Ci umówienie się na profesjonalną sesję kobiecą, w Twojej głowie automatycznie pojawiła się lista argumentów przeciw. Bo przecież nie jesteś żadną modelką, bo szkoda czasu i pieniędzy, bo tylko się wygłupisz, bo w sumie to po co Ci te zdjęcia? W dzisiejszym poście postaram się przekonać Cię, że takie myślenie opiera się przede wszystkim na błędnym wyobrażeniu o profesjonalnych sesjach zdjęciowych.

Mit numer 1: sesja kobieca wymaga doświadczenia w pozowaniu


Absolutnie nie. Uwielbiam pracować z kobietami, które dopiero poznają swoje możliwości: odkrywają, na ile je stać, uczą się swojej kobiecości i powoli nabierają pewności siebie. Nie oczekuję od Ciebie ani żadnych szczególnych umiejętności, ani doświadczenia. Szczerze mówiąc, bardzo rzadko zdarza mi się organizować sesje kobiece z udziałem profesjonalnych modelek.


Nie wiesz, czy sobie poradzisz? Spokojnie. Podczas sesji kobiecej zawsze staram się jak najwięcej podpowiadać, pokazywać, tłumaczyć i wspierać. Nie wyobrażam sobie przyjść do studia i oczekiwać, że sama wykonasz całą robotę przed obiektywem – nie o to chodzi! Nawet jeżeli na początku naszego spotkania będziesz czuła się nieco spięta, zapewniam Cię, że to minie - już po kilku minutach na planie zapomnisz o swoich obawach, rozluźnisz się i dasz z siebie wszystko.


A jeśli mimo wszystko chciałabyś choć trochę przygotować się do swojej pierwszej sesji kobiecej, zapraszam Cię do mojego wpisu:

Jak pozować, żeby nie czuć się głupio? Kilka rad dla początkujących

Mit numer 2: żeby wziąć udział w sesji kobiecej trzeba wyglądać idealnie


Nie, absolutnie nie trzeba. Wiem, że może ciężko Ci w to uwierzyć, ale mój aparat skutecznie rozprawia się z wszelkimi kompleksami. Bo naturalność jest dużo ważniejsza od idealnej figury. Twój szczery uśmiech, pewne spojrzenie i swobodne ruchy – to one wpłyną na zachwycający efekt sesji. A cellulit? Rozstępy? Niedoskonała cera? Mogę obiecać Ci jedno – choćby nie wiem jak uporczywe były, nie zepsują Twoich zdjęć!


Pamiętaj: podczas sesji zdjęciowej będę otwarta na wszystkie Twoje sugestie i nie będę do niczego Cię zmuszać – Twój komfort jest dla mnie priorytetem. Mogę za to obiecać Ci, że kiedy zobaczysz efekty swojej sesji, będziesz zachwycona – spojrzenie na siebie oczami fotografa pozwala nabrać dystansu do swojego wyglądu i zrozumieć, że te okropne wady, kompleksy, które zawsze Cię ograniczały są tak naprawdę… malutkie. Chowają się przy Twoim uroku!Mit numer 3: profesjonalne zdjęcia kobiece nie są nikomu do niczego potrzebne


Udział w sesji kobiecej sprowadza się tak naprawdę do jednego celu: pięknych zdjęć. Profesjonalnie wykonane fotografie to wyjątkowa pamiątka, którą będziesz mogła wykorzystać na wiele sposobów. Możesz opublikować je w mediach społecznościowych, przekazać je w prezencie bliskiej osobie, powiesić na ścianie, umieścić w albumie.

Niezależnie od tego, jak wykorzystasz zdjęcia z sesji kobiecej, one zostaną z Tobą na zawsze. Pozwolą Ci z radością wracać po latach do tego wyjątkowego dnia i podziwiać swoją kobiecość. Podniosą Cię na duchu w chwili zwątpienia i dodadzą pewności siebie, gdy będziesz potrzebowała motywacji do działania. Przypomną Ci, że jesteś odważna, silna i możesz wszystko – w końcu kiedyś, na jeden dzień stałaś się modelką! Brzmi jak całkiem dobry powód, żeby spróbować, prawda? :)