Nie taki 2020 straszny: fotograficzne podsumowanie roku

Gdyby rok temu ktoś powiedział mi, że pod koniec 2020 nie ruszę się z domu bez maseczki i płynu do dezynfekcji, kompletnie nie wiedziałabym, o co chodzi. Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że miniony rok był po prostu przedziwny. Nasza codzienność uległa prawdziwej rewolucji – musieliśmy przyzwyczaić się do zupełnie nowej rzeczywistości. Pandemia zmieniła wiele również w moim życiu, nie tylko prywatnym, dlatego postanowiłam, że czas podsumować 2020 rok z perspektywy zawodowej. Jak wyglądał rok sesji kobiecych w cieniu obostrzeń? Czy pandemia pokrzyżowała moje plany? I najważniejsze: czego się nauczyłam?


Sesje kobiece w nowej rzeczywistości

Ze względu na szalejącą w 2020 roku pandemię, w mojej pracy postawiłam przede wszystkim na bezpieczeństwo. Ograniczyłam realizację sesji kobiecych w Warszawie do jednej lokalizacji (wyjątek stanowiły sesje wizerunkowe realizowane u klientek), dzięki czemu udało mi się zminimalizować liczbę osób przebywających w studiu. Decyzja ta pozwoliła mi skupić się na dopracowaniu detali, kadrów i opanowaniu kreowania portretów na czarnym tle niemal do perfekcji. Ograniczenie lokalizacji pomogło mi nie tylko podnieść bezpieczeństwo na planie, ale też dało przestrzeń do kreatywnego myślenia i rozwijania podstawowego setu studyjnego.
Wiosenny lockdown oraz późniejsze ograniczenie wielu aktywności sprawiły, że miałam więcej czasu na dopracowanie pozastudyjnych aspektów mojej pracy. 2020 rok to między innymi:


  • Rozpoczęcie współpracy z nPhoto, dzięki czemu moje klientki otrzymują profesjonalne i absolutnie zachwycające wydruki swoich zdjęć.

  • Zupełnie nowe zaproszenia na sesje. Obecna forma voucherów w pełni oddaje luksusowy charakter produktu.

  • Uzupełnienie strony internetowej o niezbędne treści, dzięki czemu każda klientka wie, czego spodziewać się po sesji kobiecej w Warszawie.

  • Przygotowanie najlepszego na rynku przewodnika o sesji kobiecej.…bo szczegóły mają znaczenie.

Małe-wielkie kroki w rozwoju

Mimo licznych obostrzeń i przeszkód, 2020 był dla mnie bardzo intensywnym rokiem, o czym najlepiej świadczą zrealizowane przeze mnie akcje fotograficzne:

  • Dzień Kobiet,

  • Black on Black,

  • Powiew świeżości,

  • Nowe profilowe

  • Black Week.Każda sesja kobieca w Warszawie, jaką zorganizowałam w tym roku była szczególna, a wiele z nich pozwoliło mi na nawiązanie stałych współpra