Sesja ciążowa. W którym miesiącu, co ubrać i dlaczego warto?

Zdjęcia z okresu ciąży niewątpliwie stanowią piękną pamiątkę na lata. To absolutnie wyjątkowy czas – czas wielu zmian, decyzji, przygotowań, ale też oczekiwania i wielkiej radości. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kobiet decyduje się zatrzymać te chwile na dłużej, uwieczniając je podczas sesji ciążowych. Który miesiąc jest najlepszy na organizację sesji ciążowej? Jakie stylizacje powinnaś przygotować? I dlaczego warto zdecydować się na kobiecą sesję ciążową w studiu, a nie na przykład w plenerze? W dzisiejszym wpisie odpowiadam na najczęściej zadawane pytania dotyczące sesji ciążowych.

Sesja ciążowa – w którym miesiącu?

Gdybym miała wskazać najlepszy czas na organizację sesji ciążowej, zdecydowanie postawiłabym na 6-7. miesiąc. Pierwsze miesiące ciąży często są czasem gorszego samopoczucia. To też czas, kiedy brzuszek nie u wszystkich jest szczególnie widoczny, a przecież nie bez powodu sesje ciążowe nazywane są także brzuszkowymi! Również ostatnie tygodnie ciąży nie są najlepszym okresem na sesję zdjęciową. Wtedy warto już postawić na spokój, odpoczynek i ostatnie przygotowania przed narodzinami.

6-7. miesiąc ciąży to najczęściej czas, kiedy ciążowe kształty są już mocno widoczne, pięknie się prezentują, ale nie sprawiają jeszcze żadnego dyskomfortu. Warto jednak pamiętać, że najlepszy moment na sesję ciążową to kwestia bardzo indywidualna. Każda kobieta przechodzi ten czas zupełnie inaczej, dlatego warto obserwować siebie, zmiany w swoim ciele, samopoczuciu i kondycji.

Jak ubrać się na sesję ciążową?

W przypadku kobiecych sesji ciążowych świetnie sprawdzają się proste, minimalistyczne i ograniczone kolorystycznie stylizacje. Mój faworyt? Obcisłe, dzianinowe sukienki, czyli kobiecość i zmysłowość w komfortowym wydaniu.


Nie lubisz sukienek, ale nie chcesz występować na zdjęciach w dresach? Nie ma sprawy, mamy wiele innych opcji. Ciepły sweter, oversize’owa koszula, elegancka bielizna i prześcieradło…


Zerknij teraz na tablicę Pinterest którą stworzyłam, aby zobaczyć jakie stylizacje sprawdzą się najlepiej podczas kobiecej sesji ciążowej w moim studiu.


Wszystko zależy oczywiście od Twoich preferencji i efektu, który chcesz uzyskać na zdjęciach.

Podejmując decyzję o tym, jak ubrać się na sesję ciążową, postaw również na swoją wygodę! W końcu nie chodzi o to, żebyś przy okazji sesji ciążowej wciskała się w stare jeansy czy męczyła na niewygodnych szpilkach. Ważne, abyś w tym wyjątkowym czasie czuła się swobodnie i komfortowo. Sesja ciążowa tak naprawdę nie różni się pod tym względem od klasycznych sesji kobiecych – prostota, minimalizm i komfort sprawdzają się w każdym przypadku.

Sesja ciążowa – studio fotograficzne, własne mieszkanie, plener…?

Podobnie jak w przypadku klasycznych sesji kobiecych, sesje ciążowe zawsze realizuję w starannie dobranych wnętrzach. Dlaczego? Zdjęcia ciążowe mają szczególny charakter: są bardzo intymne. I wymagają dokładnie przemyślanego i dopracowanego otoczenia, w którym to bohaterka i jej emocje będą odgrywały główną rolę – nie to, co dzieje się w tle. W przypadku sesji ciążowych detale mają ogromne znaczenie i tylko odpowiednio dobrana i przygotowania lokalizacja pozwoli właściwie je podkreślić.

Dzięki kobiecej sesji ciążowej w studiu fotograficznym nie tylko uda nam się wypracować zachwycający efekt, ale będziesz też mogła cieszyć się naprawdę wyjątkowym doświadczeniem. Kameralna, spokojna atmosfera