Sesja kobieca w praktyce: co powinnaś zabrać i kto tam w ogóle będzie?


Profesjonalna sesja kobieca to z jednej strony ekscytujące wydarzenie i mnóstwo satysfakcji po otrzymaniu zdjęć, a z drugiej – spora dawka przygotowań. Planowanie, szukanie inspiracji, ustalanie szczegółów z fotografem, wybór stylizacji… Choć lista rzeczy do zrobienia może wydawać się długa, w większości są to na szczęście zadania bardzo przyjemne. W końcu ciężko nazwać przeglądanie szafy czy szukanie pomysłów na własne ujęcia przykrym obowiązkiem!


Żeby jednak trochę ułatwić Ci organizację tego dnia i zadbać o Twój komfort, przygotowałam garść praktycznych informacji na temat przebiegu sesji kobiecej w formie krótkich pytań i odpowiedzi. Mam nadzieję, że Ci się przydadzą!Ile osób będzie obecnych na sesji?


Sesja sensualna w Warszawie zawsze jest bardzo kameralnym spotkaniem, w którym uczestniczy tylko klientka, wizażystka i fotograf. Dzięki temu na pewno nie poczujesz się skrępowana czy onieśmielona, a ja będę mogła skupić się wyłącznie na Tobie.


Nie przyprowadzaj na sesję swojego męża ani przyjaciółki. Z doświadczenia wiem, że dodatkowe towarzystwo zamiast dodać otuchy, może nieco zestresować. A nam zależy na maksymalnej swobodzie!

Gdzie odbędzie się moja sesja?


Kobiece sesje zdjęciowe, które organizuję, odbywają się w apartamentach lub studiach zdjęciowych na terenie warszawskiego Śródmieścia. Nie praktykuję sesji zdjęciowych w domach klientek.


Szczegóły dotyczące lokalizacji ustalimy indywidualnie podczas planowania naszego spotkania.

Jak przebiega i ile trwa sesja kobieca?


Sesja kobieca zazwyczaj przebiega następująco:

Rozpoczynamy od rozmowy, podsumowania Twoich oczekiwań, zapoznania się z Twoimi stylizacjami. Następny etap to wizaż - wykonanie makijażu oraz stylizacja włosów (około 90 minut), chwila przerwy i w końcu zdjęcia, które w zależności od wybranego pakietu trwają od 1,5 do 2,5 godziny. W przypadku mniejszego pakietu zarezerwuj zatem 3h, w przypadku pełnej sesji zdjęciowej optymalny czas to 4h. Sesje zdjęciowe zaczynamy w godzinach przedpołudniowych, by cera wyglądała promiennie i świeżo.


Co powinnam ze sobą zabrać?


Przede wszystkim przygotowane wcześniej stylizacje! Jeśli chodzi o ich dobór, obroni się wszystko, w czym będziesz czuła się pewnie, swobodnie i bez nadęcia.

Więcej na temat doboru stylizacji na sesję zdjęciową przeczytasz tutaj.