top of page

Sesja kobieca w praktyce: co powinnaś zabrać i kto tam w ogóle będzie?


Profesjonalna sesja kobieca to z jednej strony ekscytujące wydarzenie i mnóstwo satysfakcji po otrzymaniu zdjęć, a z drugiej – spora dawka przygotowań. Planowanie, szukanie inspiracji, ustalanie szczegółów z fotografem, wybór stylizacji… Choć lista rzeczy do zrobienia może wydawać się długa, w większości są to na szczęście zadania bardzo przyjemne. W końcu ciężko nazwać przeglądanie szafy czy szukanie pomysłów na własne ujęcia przykrym obowiązkiem!


Żeby jednak trochę ułatwić Ci organizację tego dnia i zadbać o Twój komfort, przygotowałam garść praktycznych informacji na temat przebiegu sesji kobiecej w formie krótkich pytań i odpowiedzi. Mam nadzieję, że Ci się przydadzą!Ile osób będzie obecnych na sesji?


Sesja sensualna w Warszawie zawsze jest bardzo kameralnym spotkaniem, w którym uczestniczy tylko klientka, wizażystka i fotograf. Dzięki temu na pewno nie poczujesz się skrępowana czy onieśmielona, a ja będę mogła skupić się wyłącznie na Tobie.


Nie przyprowadzaj na sesję swojego męża ani przyjaciółki. Z doświadczenia wiem, że dodatkowe towarzystwo zamiast dodać otuchy, może nieco zestresować. A nam zależy na maksymalnej swobodzie!

Gdzie odbędzie się moja sesja?


Kobiece sesje zdjęciowe, które organizuję, odbywają się w apartamentach lub studiach zdjęciowych na terenie warszawskiego Śródmieścia. Nie praktykuję sesji zdjęciowych w domach klientek.


Szczegóły dotyczące lokalizacji ustalimy indywidualnie podczas planowania naszego spotkania.

Jak przebiega i ile trwa sesja kobieca?


Sesja kobieca zazwyczaj przebiega następująco:

Rozpoczynamy od rozmowy, podsumowania Twoich oczekiwań, zapoznania się z Twoimi stylizacjami. Następny etap to wizaż - wykonanie makijażu oraz stylizacja włosów (około 90 minut), chwila przerwy i w końcu zdjęcia, które w zależności od wybranego pakietu trwają od 1,5 do 2,5 godziny. W przypadku mniejszego pakietu zarezerwuj zatem 3h, w przypadku pełnej sesji zdjęciowej optymalny czas to 4h. Sesje zdjęciowe zaczynamy w godzinach przedpołudniowych, by cera wyglądała promiennie i świeżo.


Co powinnam ze sobą zabrać?


Przede wszystkim przygotowane wcześniej stylizacje! Jeśli chodzi o ich dobór, obroni się wszystko, w czym będziesz czuła się pewnie, swobodnie i bez nadęcia.

Więcej na temat doboru stylizacji na sesję zdjęciową przeczytasz tutaj.


Wszystkie akcesoria do makijażu zapewni wizażystka. Jeśli jednak zależy Ci na swojej ulubionej pomadce, szmince - możesz ją przygotować.


Nie musisz martwić się o napoje, na miejscu będzie czekała na Ciebie woda, kawa, herbata i wino z bąbelkami. Jeśli martwisz się o burczenie w brzuchu, możesz wziąć ze sobą drobną przekąskę.


Poza tym zadbaj o spory zapas uśmiechu i dobrego nastawienia, bo kwaśne miny kiepsko wychodzą na zdjęciach! :)

Ile będę czekać na moje zdjęcia?


2 tygodnie od sesji zdjęciowej przekażę Ci dostęp do Twojej prywatnej galerii zdjęć (po finalnym retuszu), z których wybierzesz ulubione kadry zgodnie z Twoim pakietem. Ich wersję elektroniczną udostępnię Ci przez serwis WeTransfer niezwłocznie po wybraniu przez Ciebie ujęć (do 3 dni roboczych). W kwestii wydruków poproszę Cię o dłuższą chwilę cierpliwości - będą gotowe około 2 tygodnie od wybrania zdjęć. Zapewniam, że warto na nie chwilę poczekać, ponieważ to właśnie wydrukowane fotografie robią największe wrażenie!

Więcej praktycznych informacji na temat rezerwacji i przebiegu sesji zdjęciowych znajdziesz w sekcji FAQ.


Dodatkowo, po rezerwacji terminu kobiecej sesji zdjęciowej otrzymasz ode mnie obszerny przewodnik dotyczący przygotowań, samej sesji zdjęciowej oraz całego procesu.


Jeśli jesteś zainteresowana sesją zdjęciową lub masz więcej pytań, zapraszam do kontaktu: kontakt@aleksandragalewska.com.


bottom of page