Sesja sensualna w apartamencie a studyjna sesja portretowa. Czym się różnią?

Organizowane przeze mnie sesje kobiece dzielą się na dwa główne typy: sesje we wnętrzach apartamentowych oraz te realizowane w studiach zdjęciowych. Czym się różnią? Jaki wpływ na efekt końcowy zdjęć ma lokalizacja? I najważniejsze: który rodzaj sesji będzie idealny dla Ciebie?

Sesja kobieca – apartament


Apartamentowe sesje zdjęciowe są organizowane w wynajętym mieszkaniu lub w domu klientki. To właśnie te przestrzenie stają się tłem do tworzonych zdjęć, a jednocześnie inspiracją do wyjątkowych kadrów. Modelki mogą bowiem pozować na łóżku, krześle, w oknie, a nawet na podłodze – ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Sesja zdjęciowa w apartamencie będzie świetnym wyborem, jeśli zależy Ci na sensualnym charakterze fotografii. To właśnie w takich lokalizacjach powstają zmysłowe kadry w pościeli czy delikatne ujęcia w oknach. Wykorzystując wyjątkowy klimat wnętrz, jesteśmy w stanie stworzyć naprawdę intymne, subtelne zdjęcia.


Kolejną istotną kwestią, która zdecydowanie wyróżnia apartamentowe sesje zdjęciowe, jest światło. Kiedy spotykamy się we wnętrzu mieszkalnym, musimy się bowiem zmierzyć ze światłem zastanym – dziennym. Praca w takich warunkach jest nieco mniej przewidywalna niż w przypadku sesji w studiach zdjęciowych i wymaga od nas dostosowania się do godzin i warunków oświetlenia. Ale z drugiej strony pozwala na osiągnięcie zachwycających efektów – ujęcia w świetle dziennym są delikatne, naturalne i bardzo klimatyczne.
Sesja kobieca w apartamencie to kameralne, intymne spotkanie, podczas którego możemy korzystać z dużej swobody działania, inspirować się zastanym wnętrzem, bawić tłem i grą naturalnego światła. Podczas takich sesji uwielbiam podkreślać detale, zmieniać ułożenie sylwetki i inspirować się przestrzenią.

Sesja portretowa – studio zdjęciowe

Sesje kobiece w studiach zdjęciowych skupiają się na bardziej kontrolowanych portretach. Wyróżnia je przede wszystkim jednolite tło, studyjne oświetlenie i perfekcyjne dopracowanie każdego detalu. Kadry z takich sesji są mniej dynamiczne, czystsze i bardziej doszlifowane.

W przypadku sesji zdjęciowych w studiu bardzo dużą rolę odgrywają stylizacje, makijaż oraz fryzura. Tu nie ma miejsca na niedociągnięcia, nieprzemyślane wybory czy niedokładność. Sesje portretowe skupiają się wyłącznie na modelce, jej twarzy i sylwetce, które mocno wyróżniają się na jednolitym tle. Perfekcyjny wizaż i dobrze dobrana stylizacja są więc kluczowe – zaniedbanie tych kwestii może mieć ogromny wpływ na efekt finalny zdjęć! Więcej na ten temat przeczytasz tutaj:

Stylizacja włosów i makijaż do sesji zdjęciowej. Dlaczego to takie istotne?

Sesja zdjęciowa a przygotowanie stylizacji, czyli klasyczne „nie mam się w co ubrać!”

Sesja portretowa w studiu zdjęciowym to idealny wybór, jeśli zależy Ci na modowych, jakościowych portretach sylwetki. W przypadku takich spotkań nie musimy dostosowywać się do pory dnia ze względu na światło czy pogodę – wszystko jest pod moją kontrolą. Jeżeli więc marzy Ci się sesja w stylu okładkowym, w profesjonalnym studiu fotograficznym i w świetle lamp studyjnych – świetnie trafiłaś!


Sesja kobieca w apartamencie czy studyjna sesja portretowa?Jeżeli wciąż nie wiesz, na który typ sesji kobiecej się zdecydować, spróbuj po prostu zastanowić się, na jakim efekcie Ci zależy: co chcesz zobaczyć na zdjęciach, jak planujesz je wykorzystać, co podoba Ci się najbardziej? Przejrzyj moje portfolio, porównaj kadry z sesji apartamentowych i sesji studyjnych i sprawdź, które robią na Tobie większe wrażenie. Tu nie ma złego wyboru! Każdy z tych dwóch typów sesji ma swój urok i podkreśli Twoją kobiecość. A ja zapewniam Cię, że niezależnie od wyboru – będziesz zachwycona! :)

Zapraszam do kontaktu:

kontakt@aleksandragalewska.com