Sesja sensualna w apartamencie a studyjna sesja portretowa. Czym się różnią?

Organizowane przeze mnie sesje kobiece dzielą się na dwa główne typy: sesje we wnętrzach apartamentowych oraz te realizowane w studiach zdjęciowych. Czym się różnią? Jaki wpływ na efekt końcowy zdjęć ma lokalizacja? I najważniejsze: który rodzaj sesji będzie idealny dla Ciebie?

Sesja kobieca – apartament


Apartamentowe sesje zdjęciowe są organizowane w wynajętym mieszkaniu lub w domu klientki. To właśnie te przestrzenie stają się tłem do tworzonych zdjęć, a jednocześnie inspiracją do wyjątkowych kadrów. Modelki mogą bowiem pozować na łóżku, krześle, w oknie, a nawet na podłodze – ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Sesja zdjęciowa w apartamencie będzie świetnym wyborem, jeśli zależy Ci na sensualnym charakterze fotografii. To właśnie w takich lokalizacjach powstają zmysłowe kadry w pościeli czy delikatne ujęcia w oknach. Wykorzystując wyjątkowy klimat wnętrz, jesteśmy w stanie stworzyć naprawdę intymne, subtelne zdjęcia.


Kolejną istotną kwestią, która zdecydowanie wyróżnia apartamentowe sesje zdjęciowe, jest światło. Kiedy spotykamy się we wnętrzu mieszkalnym, musimy się bowiem zmierzyć ze światłem zastanym – dziennym. Praca w takich warunkach jest nieco mniej przewidywalna niż w przypadku sesji w studiach zdjęciowych i wymaga od nas dostosowania się do godzin i warunków oświetlenia. Ale z drugiej strony pozwala na osiągnięcie zachwycających efektów – ujęcia w świetle dziennym są delikatne, naturalne i bardzo klimatyczne.
Sesja kobieca w apartamencie to kameralne, intymne spotkanie, podczas którego możemy korzystać z dużej swobody działania, inspirować się zastanym wnętrzem, bawić tłem i grą naturalnego światła. Podczas takich sesji uwielbiam podkreślać detale, zmieniać ułożenie sylwetki i inspirować się przestrzenią.

Sesja portretowa – studio zdjęciowe

Sesje kobiece w studiach zdjęciowych skupiają się na bardziej kontrolowanych portretach. Wyróżnia je przede wszystkim jednolite tło, studyjne oświetlenie i perfekcyjne dopracowanie każdego detalu. Kadry z takich sesji są mniej dynamiczne, czystsze i bardziej doszlifowane.