top of page

Sesja wizerunkowa a planowanie kadrów – dlaczego to takie istotne?

Zdecydowałaś się na skorzystanie z profesjonalnego wsparcia w zakresie tworzenia treści wizualnych i wybrałaś fotografa, z którym chcesz współpracować. Przyszedł więc czas na kolejny krok: przemyśl i zaplanuj swoje publikacje na najbliższe tygodnie, a nawet miesiące. Dlaczego to takie ważne? Profesjonalna sesja wizerunkowa powinna opierać się na obustronnym zaangażowaniu – nie zostawiaj wszystkiego w rękach fotografa. Im lepiej przygotujesz się do swojej sesji zdjęciowej, tym bardziej skorzystasz na jej efektach. Staranne zaplanowanie treści to ważny element tych przygotowań, który umożliwi Ci skuteczne i wszechstronne wykorzystanie zdjęć w swoich publikacjach.


Poniżej znajdziesz listę pytań i kwestii, które warto dokładnie przeanalizować przed sesją wizerunkową. Gotowa?


  1. Na jakich mediach społecznościowych lub platformach contentowych się skupiasz? Bardziej zależy Ci na dobrych zdjęciach na Instagrama czy raczej grafikach na bloga?

  2. Jakie treści planujesz publikować oraz jak często? Zrób listę tematów, które będziesz omawiać w najbliższym czasie i oszacuj ich liczbę. Sesja wizerunkowa powinna współgrać z Twoimi publikacjami.

  3. Jeżeli właśnie planujesz rozpoczęcie kampanii sprzedażowej nowego produktu, nie zapomnij o tym wspomnieć – warto skupić się również na jego promocji.

  4. Czy Twoje zdjęcia będą później wykorzystywane jako baza do tworzenia grafik? Czy chciałabyś, aby na Twój portret można było nanieść tekst? A może potrzebujesz zdjęć typu flat-lay, które wkomponują się w stronę internetową/baner? Możliwości wykorzystania zdjęć jest naprawdę sporo!

  5. Jakiego typu zdjęcia lubisz, co pasuje do Twojej marki? Czy są to bardziej klasyczne portrety, czy ujęcia czysto produktowe? Czy zależy Ci na jasnych, ciepłych zdjęciach, geometrycznych formach, czy może klimatycznych cieniach? Zadbaj o spójność identyfikacji wizualnej Twojej marki.

  6. Jakie wartości reprezentuje Twoja marka? Dlaczego warto korzystać z Twoich produktów/usług?

  7. Kim jest Twój klient? Z kim pracujesz, czyją uwagę chcesz przykuć? Jakie treści wizualne lubią Twoi klienci?

  8. Czy jesteś w stanie wskazać markę, którą podziwiasz w kontekście komunikacji wizualnej? Co robi Twoja konkurencja, a czym Ty chciałabyś się wyróżnić?


Sesja wizerunkowa w Warszawie składa się z wielu bardzo istotnych czynników. Stylistyka, lokalizacja, Twoje stylizacje i akcesoria, a także późniejsza obróbka zdjęć – to wszystko ma ogromny wpływ na końcowy efekt, który powinien jak najlepiej spełniać Twoje oczekiwania. Dlaczego to podkreślam? Treści wizualne mogą pomóc Ci wyróżnić się spośród konkurencji, ulepszyć Twoją strategię komunikacji wizualnej i znaleźć oryginalny pomysł na siebie. Jeszcze przed spotkaniem z fotografem, a nawet przed rozpoczęciem jego organizacji, powinnaś więc wiedzieć, co chcesz publikować w najbliższym czasie, tak by Twoje zdjęcia faktycznie odzwierciedlały te treści. Ta część przygotowań pomoże Ci jasno określić Twoje oczekiwania i stanowi bardzo istotny czynnik decydujący o efektach sesji.


Być może jesteś nieco zdziwiona, że sesja wizerunkowa w Warszawie wiąże się z tego typu przygotowaniami, a być może wydaje Ci się, że część z nich to strata czasu. Wiem, że przygotowałam sporo pytań, a odpowiedzi na nie raczej nie należą do łatwych czy oczywistych. Pamiętaj jednak, że takie strategiczne planowanie publikacji oraz analiza własnej marki pod kątem komunikacji wizualnej zdecydowanie ułatwi Ci dalszą pracę i rozwój firmy. Nie mówiąc już o podniesieniu jakości efektów sesji zdjęciowej! Przypadkowe kadry, które być może kiedyś wykorzystasz, bo ewentualnie do czegoś tam będą nawiązywać? To jest dopiero strata czasu!


Komunikacja wizualna jest bardzo istotna w rozwoju własnego biznesu i warto dobrze przygotować się do jej tworzenia. Niech profesjonalna sesja wizerunkowa w Warszawie stanie się przyjemnym początkiem kreowania spójnego obrazu Twojej marki.


A podsumowując wszystko w jednym zdaniu: ja po prostu muszę lepiej poznać Ciebie, Twoją markę i Twoje oczekiwania, żebyś była zadowolona! :)


Zobacz moje portfolio sesji wizerunkowych oraz zapoznaj się z ofertą. 

bottom of page