Sesja wizerunkowa: kilka praktycznych informacji


Każda profesjonalna sesja zdjęciowa wymaga zaangażowania zarówno ze strony fotografa, jak i klientki. Sesja biznesowa, w przeciwieństwie do sesji sensualnej (o której więcej pisałam tutaj) to już nie tylko szukanie inspiracji czy pomysłów na stylizacje, ale szereg bardzo konkretnych i zaplanowanych działań ukierunkowanych na zamierzony efekt. Inaczej wygląda również samo spotkanie z fotografem.


W dzisiejszym wpisie postaram się przekazać Ci dawkę praktycznej wiedzy na temat przebiegu sesji wizerunkowej, tak byś mogła możliwie jak najlepiej zaplanować ten wyjątkowy dzień i przygotować się na nasze spotkanie. Zapraszam!


Ile osób będzie obecnych na sesji i kogo mogę przyprowadzić?


Sesja wizerunkowa, podobnie jak sesja kobieca, charakteryzuje się bardzo okrojonym składem: fotograf, klientka, wizażystka i asystent studia (jeśli takie wynajmiemy). Dzięki temu będzie swobodnie i kameralnie.


Na spotkanie możesz przyprowadzić kogoś ze swojej firmy - może to być np. Twój asystent-prawa ręka, który w dniu sesji pomoże Ci zadbać o wszelkie szczegóły organizacyjne (załatwi dojazd, wyprasuje sukienkę, dobierze akcesoria, doradzi).


Koleżanka? Jak najbardziej, ale tylko taka, która potrafi wesprzeć. Partner? Doświadczenie podpowiada mi, że niekoniecznie. Towarzystwo najbliższej osoby może wbrew pozorom bardzo speszyć podczas pozowania. W skrócie: krytykom za obecność na sesji dziękujemy! :)

Gdzie odbędzie się moja sesja?


Sesje wizerunkowe w Warszawie odbywają się zgodnie z jednym z poniższych scenariuszy:

  • sesje biznesowe na jednolitym, ciemnym lub jasnym tle fotograficznym wykonywane są w moim stałym miejscu pracy - studiu zdjęciowym. Klient nie ponosi dodatkowych kosztów z tytułu wynajęcia przestrzeni do zdjęć.

  • sesje biznesowe we wnętrzu klienta odbywają się w biurze, pracowni lub podczas wydarzenia branżowego. W przypadku sesji na terenie Warszawy, klient nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z dojazdem do miejsca sesji zdjęciowej.

  • sesje biznesowe w wynajętej przestrzeni - strefy coworkingowe / studia zdjęciowe / apartamenty. Klient ponosi dodatkowy koszt wynajmu lokalizacji, poniżej przykładowe ceny:

http://studiochmury.pl/chmielna-home.html - 100 PLN/h

https://summerstudio.com.pl - 100 PLN/h

Jak przebiega sesja wizerunkowa?


Sesja wizerunkowa zazwyczaj przebiega następująco:

Spotkanie zaczynamy od rozmowy i podsumowania oczekiwań, następnie przechodzimy do wizażu (czesanie + makijaż to około 90 minut), same zdjęcia zajmują natomiast 30-40 minut w przypadku portretów biznesowych lub 1,5 do 2,5 h w przypadku szerszych sesji wizerunkowych. W razie potrzeby zrobimy sobie też krótkie przerwy.

Co powinnam ze sobą zabrać?


Przede wszystkim przygotowane wcześniej stylizacje – one zawsze leżą po stronie klientki.

Zobacz jakie