top of page

Sesja zdjęciowa, czyli najlepsza motywacja do realizacji noworocznych postanowień


Zbliża się koniec roku – czas podsumowań, rozliczeń, planów i oczywiście… postanowień! A jeśli choć raz w życiu zrobiłaś sobie listę celów na nadchodzący rok, to pewnie doskonale wiesz, że zapał do ich realizacji najczęściej znika równie szybko, co się pojawia. A może nawet szybciej...? I właśnie dlatego dzisiaj podpowiem Ci, jak w skuteczny (a do tego szalenie efektowny!) sposób wykorzystać udział w sesji zdjęciowej do realizacji swoich noworocznych postanowień. Gotowa do działania?Zacznij od konkretów


Czasem mam wrażenie, że motywacja obrosła już swego rodzaju legendą. Jest postrzegana jako mistyczny twór, do którego dostęp mają tylko nieliczni. A jedyne, co pozostaje zwykłym, szarym śmiertelnikom to cierpliwie czekać na jej nadejście. Z tym że nie do końca! Jak w wielu innych kwestiach, również w przypadku motywacji do działania warto postawić na konkretne, praktyczne podejście. I samemu sobie tę motywację stworzyć, zamiast czekać na jej przybycie.


Załóżmy, że postanowiłaś zrzucić w 2021 roku kilka nadprogramowych kilogramów. Zaczniesz więcej trenować, zdrowiej się odżywiać, poświęcać sobie więcej czasu. Super! To teraz zamiast czekać na nadejście wielkiego natchnienia, nagłe wstąpienie w Ciebie sportowego ducha czy inne działania siły wyższej, weź do ręki kartkę, kalendarz albo otwórz laptopa i zapisz sobie swój cel oraz… datę. Na przykład w ten sposób: Zrzucę 5 kilogramów do 1 marca 2021 roku. Już wyjaśniam po co.


Wyjazd, zawody sportowe, a może nowa sukienka?


Nic nie motywuje do zmian bardziej niż konkretny termin. Zaznaczona w kalendarzu data. WYDARZENIE. To może być zarówno wyzwanie, w którym sprawdzisz swoje postępy, jak i jakaś wyjątkowo ekscytująca nagroda, która będzie motywować Cię do działania. Wyznaczając sobie konkretny cel na przyszły rok, od razu zastanów się, w jakim terminie jesteś realnie w stanie go osiągnąć i zaplanuj z tej okazji coś szczególnego. Przykład?


Jeśli planujesz w przyszłym roku schudnąć, już teraz kup sobie fajną kieckę, najlepiej taką o rozmiar albo dwa za małą, a do tego absolutnie olśniewającą. Powieś ją w szafie i zaplanuj, że założysz ją na konkretną okazję – wesele, rocznicę ślubu, imprezę firmową. A może w 2021 chcesz przebiec swoje pierwsze 10 kilometrów? Zapisz się na zawody, na przykład za 6 miesięcy. Jeśli natomiast Twoje postanowienia na 2021 są związane z Twoim życiem zawodowym, już teraz zaplanuj, jak nagrodzisz się za osiągnięcie swoich celów. Może wypad w góry na majówkę?


Sesja zdjęciowa – uwiecznij swoją przemianę


Jednym z bardziej oryginalnych pomysłów na wytrwanie w swoich postanowieniach noworocznych jest sesja zdjęciowa. Świetnie sprawdzi się na przykład jako motywacja do realizacji Twoich planów sylwetkowych. Jeśli dzięki wytrwałości, wyrzeczeniom i sile Twojego charakteru uda Ci się osiągnąć wymarzoną figurę – ciesz się tym. Bo na to zasługujesz! Praca nad swoim ciałem to wbrew pozorom nie tylko wysiłek fizyczny – to zmiana swoich codziennych nawyków i ogromny test silnej woli. Nie ma przyjemniejszej nagrody za ciężką pracę niż uwiecznienie jej efektów na pięknych zdjęciach. A jeśli na sesję zdjęciową za kilka miesięcy zapiszesz się już teraz, będzie Ci głupio się poddać, prawda? :)


Ale zdjęcia sprawdzą się nie tylko w przypadku tych postanowień, których efekty są widoczne gołym okiem. Być może w przyszłym roku chcesz popracować nad swoją pewnością siebie, chcesz nabrać odwagi? W takim razie sesja zdjęciowa sprawdzi się idealnie – możesz potraktować ją jako wyjątkowe wyzwanie, dzięki któremu przełamiesz kolejne bariery i jeszcze bardziej uwierzysz w swoje możliwości.


No i najważniejsze: sesja zdjęciowa to przede wszystkim świetna nagroda! Prezent dla samej siebie. Nawet jeśli zdjęcia nie pokażą ani nie wzmocnią Twojej zewnętrznej czy wewnętrznej przemiany, mogą stać się symbolem Twojej wytrwałości. Fotografie to piękna pamiątka, a sam udział w sesji – świetna zabawa. Być może udział w takim spotkaniu jest czymś, o czym marzysz już od dawna? W takim razie wykorzystaj to i obiecaj sobie, że w końcu zrealizujesz to marzenie, ale POD WARUNKIEM. Że wytrwasz w swoim postanowieniu! :) To będzie wspaniała motywacja na nadchodzący rok.


Do dzieła!


W przyszłym roku, zamiast czekać i zastanawiać się, jak tu się zmotywować, po prostu przejdź do działania i sama stwórz sobie swoją własną motywację. Nie żaden złoty środek, tylko Twój prywatny sposób na „zmuszenie się” do zmian. Motywację, która faktycznie działa, a nie jest, bo jest – bo wypada żyć zdrowiej, bo wszyscy ćwiczą, bo musisz się zmienić... Daj spokój!


Postaw sobie cel. Umów się na sesję zdjęciową – w marcu, kwietniu, a może nawet grudniu przyszłego roku. I działaj, dla siebie! W końcu warto się doceniać. I dawać sobie małe prezenty, żeby uczcić swój sukces, a co! ;)


P.S. A może komuś z Twoich bliskich w nadchodzącym roku przyda się zastrzyk motywacji do działania? Jeśli tak, zapraszam Cię do sekcji Sesja w prezencie.Zapraszam do kontaktu: kontakt@aleksandragalewska.com


Commentaires


bottom of page