Stres przed sesją zdjęciową? 5 kroków, dzięki którym zapomnisz o strachu i poczujesz się pewniej

Profesjonalna sesja zdjęciowa w Warszawie to dla większości moich klientek coś zupełnie nowego, innego, a co za tym idzie - nieco przerażającego. „Przecież ja nie umiem pozować!”, „Zachciało mi się bawić w modelkę...”, „Co jeśli się nie sprawdzę, fotograf załamie ręce, a zdjęcia będą do niczego?”. Takim myślom mówię stanowcze: SPOKOJNIE.


Poczucie onieśmielenia, stres i wszelkiego rodzaju wątpliwości to całkowicie normalne reakcje na myśl o pierwszym spotkaniu z fotografem i stanięciu przed obiektywem. Ale! Sam fakt, że w ogóle zdecydowałaś się na udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej podpowiada mi, że jesteś całkiem odważną babką i tak łatwo nie dasz się zniechęcić. :)


A w razie gdybyś potrzebowała drobnego wsparcia w walce z Zespołem Paniki Przedsesjowej, przygotowałam dla Ciebie kilka trików, które pomogą Ci się rozluźnić, odpowiednio przygotować i zapomnieć o stresie. Zapraszam!


1. Zrób sobie domowe SPA, czyli kremuj, nawilżaj i pielęgnuj


Profesjonalna sesja kobieca w Warszawie to dobra okazja, żeby trochę bardziej skupić się na sobie i przyłożyć szczególną wagę do pielęgnacji swojego ciała. Nie masz czasu umawiać się na żadne wymyślne i drogie zabiegi w profesjonalnym salonie kosmetycznym? Nic nie szkodzi.


Na kilka dni przed spotkaniem z fotografem zadbaj o odpowiednie nawilżenie swojej skóry. Nie żałuj sobie peelingów ani maseczek, wypróbuj w końcu ten krem, który od miesięcy leży na dnie szuflady i pij dużo wody. Pamiętaj też, żeby zająć się takimi kwestiami, jak przygotowanie swoich paznokci czy usunięcie niechcianego owłosienia.


Zresztą, co ja Ci będę tłumaczyć… Do wieczoru w wannie, z maseczką na twarzy i ulubionym serialem w tle nie trzeba chyba nikogo szczególnie namawiać! Dzięki takiemu domowemu SPA, w dniu sesji będziesz czuła się dużo bardziej odprężona i pewna swojego wyglądu. Obiektyw kocha świeżość, lekkość i naturalność, a stres? Na stres w tych okolicznościach miejsca nie przewidziano.


Udana kobieca sesja zdjęciowa i jej zachwycające efekty to idealna nagroda za odrobinę miłości do siebie i swojego ciała. Spróbuj!


2. Poznaj swojego fotografa: przekop portfolio, przeczytaj opinie


Przed sesją zdjęciową postaraj się jak najlepiej zapoznać z pracami swojego fotografa, tak by podczas robienia zdjęć nie zaskoczył Cię niczym, co zupełnie Ci nie odpowiada. Dzięki temu pozbędziesz się wątpliwości i obaw związanych z przebiegiem Waszego spotkania, a co za tym idzie – trochę uspokoisz swoją wewnętrzną panikarę.


Jeśli więc zdecydowałaś się na współpracę ze mną, to teraz… do roboty! Zobacz, jakie dokładnie zdjęcia wykonuję, jak pozują moje klientki, jakie klimaty lubię. Spróbuj odtworzyć ruchy i kadry, które najbardziej Ci się podobają przed lustrem – w końcu praktyka czyni mistrza! Zwróć uwagę, że na moich fotografiach nie znajdziesz przesadzonych stylizacji ani wymuszonych gestów. Choć każda sesja kobieca w moim wykonaniu jest inna, to zawsze staram się, by rządziły na nich komfort, swoboda i naturalna lekkość.


Zachęcam Cię również do zapoznania się z