top of page

Stylizacja włosów i makijaż do sesji zdjęciowej. Dlaczego to takie istotne?

Nieprzemyślana fryzura czy nieumiejętnie wykonany makijaż do sesji zdjęciowej potrafią zniszczyć nawet najlepsze zdjęcie. Niestety. Nieświeżo wyglądające włosy, źle dobrany odcień podkładu, zbyt mocne cienie – w przypadku niektórych niedociągnięć nie pomoże nawet porządny retusz. Nie musisz się jednak martwić – nie wymagam od moich klientek doskonałego warsztatu fryzjerskiego ani kosmetycznego. Zamiast tego zachęcam Cię do oddania się w ręce profesjonalistek. Dlaczego stylizacja włosów i makijaż do sesji są takie istotne?


Stylizacja włosów i wizaż do sesji


Od 3 lat współpracuję ze stałym zespołem profesjonalnych wizażystek. I od 3 lat jestem przekonana, że właśnie to jest najlepszym rozwiązaniem. W przypadku organizowanych przeze mnie sesji kobiecych, wizaż zawsze jest wliczony w cenę pakietu sesji. Ten rodzaj fotografii bardzo często polega na uzyskiwaniu zmysłowego efektu poprzez zbliżenia i podkreślanie detali. A precyzyjnie wykonany makijaż i przemyślana fryzura zdecydowanie wzmacniają ten efekt. Profesjonalny wizaż jest też jednym z czynników, które wpływają na wyjątkowy charakter sesji kobiecych. Dzięki niemu na każdym etapie naszego spotkania będziesz pod opieką ekspertów, którzy zadbają o najwyższą jakość tego doświadczenia.


Sesje wizerunkowe, ze względu na swój odmienny charakter, wymagają nieco innego rodzaju makijażu – dziennego, naturalnego, zbliżonego do tego, który robisz sobie na co dzień. Jeżeli zdecydowałaś się na udział w sesji biznesowej, ale nie chcesz lub nie możesz poświęcić czasu na profesjonalny wizaż i dobrze czujesz się w makijażu wykonanym przez siebie, możesz sama przygotować się do takiej sesji. Otrzymasz ode mnie jednak szereg wskazówek, które pomogą Ci uzyskać odpowiedni efekt.


Jaki makijaż do sesji kobiecej?


Na to pytanie nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Makijaż do sesji zależy od wielu czynników – upodobań i urody modelki, charakteru zdjęć, wnętrza, oświetlenia, stroju… Wizaż do sesji zawsze jest kwestią bardzo indywidualną. Przejrzyj moje portfolio, przypatrz się detalom, zastanów, co najbardziej Ci się podoba. Podczas przygotowań do zdjęć omówimy Twoje preferencje.


Mój styl w fotografii opiera się przede wszystkim na minimalistycznej prostocie, ograniczonej palecie barw i na ukazywaniu prawdziwego oblicza kobiet. Nie oznacza to jednak, że Twój makijaż do sesji będzie musiał wpisać się w jakiś konkretny, z góry określony szablon. Wręcz przeciwnie – w przypadku makijażu do sesji kobiecej możesz oczywiście postawić na lekkość, naturalną zmysłowość i prostotę, ale możesz też nieco zaszaleć. Nadać makijażowi mocnego, odważnego charakteru, na przykład poprzez ciemniejsze oko czy intensywny kolor ust. Wszystko zależy od tego, w jakim makijażu będziesz czuła się pewnie.

Idealnie podkreślone, zmysłowe spojrzenia. Pewność siebie. Elegancka prostota. Właśnie taki makijaż do sesji kobiecej uważam za makijaż idealny.


Makijaż do sesji wizerunkowej


W przypadku makijażu do sesji wizerunkowej eksperymenty odstawiamy na bok. Mocny i odważny wizaż niekoniecznie sprawdza się przy zdjęciach biznesowych. Jaki jest więc idealny makijaż do sesji wizerunkowej? Makijaż dzienny. Lekki, często rozświetlający. Elegancki, ale delikatny. Taki, w jakim poszłabyś na ważne spotkanie czy poprowadziła szkolenie. Taki, który nie zwraca przesadnie uwagi, ale podkreśla Twoją urodę.Żeby stworzyć taki efekt, jak na powyższych zdjęciach, nie wystarczy jednak 10 minut i kilka podstawowych produktów. Make-up „no make-up” zdecydowanie nie jest prostą techniką wizażu! Żeby uzyskać delikatny, naturalny, lekki makijaż do sesji, często trzeba naprawdę się napracować i umiejętnie użyć wielu profesjonalnych produktów. Makijaż do sesji biznesowej jest w końcu bardzo istotny – współtworzy Twój profesjonalny wizerunek.


Jaka fryzura do sesji zdjęciowej?


Jeśli chodzi o fryzurę do sesji zdjęciowej, możliwości jest naprawdę wiele, a wszystko zależy od Twoich preferencji. Kiedy dokładnie przejrzysz moje portfolio, szybko zauważysz, że na zdjęciach królują rozpuszczone włosy. Dlaczego? Bo one idealnie sprawdzają się zarówno w przypadku sesji kobiecych, jak i sesji wizerunkowych. Nie jest to jednak jedyna opcja!


Podczas sesji kobiecych odpowiednia stylizacja włosów ma ogromny wpływ na efekt końcowy zdjęć – włosy odgrywają w tego typu kadrach bardzo ważną rolę. Świetnie sprawdzają się delikatne fale, loki i lekko podniesione włosy. Zmysłowo opadając na Twoje ciało, dodadzą Ci uroku, którego nie zastąpią nawet najpiękniejsze stylizacje. Będziesz miała okazję przekonać się o tym pod koniec sesji, kiedy postawimy właśnie na grę włosami – poprzez ich przekładanie i nadanie im bardzo swobodnego charakteru.

Podczas sesji wizerunkowej omówimy Twoje preferencje i wspólnie zdecydujemy, jaka fryzura do sesji będzie najlepsza – z włosami opadającymi na ramiona czy w delikatnym upięciu. Na pewno nie będziemy szaleć – wykwintne koki, przesadnie podniesione włosy, niemodne upięcia – na to nie ma miejsca w przypadku budowania wizerunku. Ma być profesjonalnie, elegancko, lekko. I naturalnie, oczywiście! :)


Wizaż do sesji naprawdę ma znaczenie


Być może wydaje Ci się, że stylizacja włosów i makijaż do sesji to kwestie drugorzędne, ale to naprawdę bardzo ważne czynniki w budowaniu efektu końcowego zdjęć. Dlatego zachęcam Cię, abyś zastanowiła się, w jakim makijażu i uczesaniu czujesz się najbardziej komfortowo. Możesz pokazać nam zdjęcia z dnia, w którym byłaś wyjątkowo pięknie wystylizowana. Przemyśl, jaki efekt chciałabyś uzyskać na swoich zdjęciach, na kilka dni przed sesją zadbaj o kondycję swoich włosów i nawilżenie cery i, do czego gorąco Cię zachęcam, zaufaj profesjonalistom. Zapewniam Cię, że dzięki temu Twoje zdjęcia bardzo zyskają, a Ty będziesz zachwycona efektem końcowym sesji!


bottom of page