Sesja zdjęciowa a przygotowanie stylizacji, czyli klasyczne „nie mam się w co ubrać!”


Co zabrać na sesję kobiecą? Ile stylizacji powinnaś przygotować? W czym będziesz dobrze wyglądać przed obiektywem? W dzisiejszym poście podpowiem Ci, jak zabrać się za przygotowanie stylizacji do sesji zdjęciowej, unikając przy tym zbędnej nerwówki podczas przetrząsania szafy i panicznego biegania po sklepach w poszukiwaniu idealnej kreacji. Zaczynamy!


Dobre zdjęcia wymagają odpowiedniej stylizacji. Kropka.


Jednym z największych zmartwień moich klientek przed sesją zdjęciową jest dobranie odpowiedniej garderoby. Często nie wiecie, co powinnyście ze sobą zabrać – buty, biżuterię, 10 różnych stylizacji? Spokojnie, ja to w 100 procentach rozumiem. W dniu sesji często sama nie mam się w co ubrać, a przecież stoję ZA obiektywem…


Stylizacja to jeden z najistotniejszych elementów każdej sesji. Ubrania dodają zdjęciom wyjątkowego charakteru, indywidualnego stylu. Ich jakość, kolorystyka czy fason będą miały znaczący wpływ na końcowy efekt Twoich fotografii. Warto zatem poświęcić garderobie chwilę uwagi.


STYLISTYKA

Podczas kobiecych sesji zdjęciowych proponuję realizację trzech opcji stylistycznych:

  • stylizację elegancką, wieczorową,

  • stylizację casualową,

  • stylizację zmysłową.

Dlaczego właśnie te trzy? Różnorodność stylistyczna podczas kobiecej sesji fotograficznej pozwoli mi uchwycić wszystkie Twoje oblicza: intymne i sensualne, eleganckie i wyjściowe oraz codzienne i lifestylowe. Powyższa baza to oczywiście punkt wyjścia do określenia stylistyki naszego spotkania. Możemy skupić się wyłącznie na kadrach formalnych lub całą sesję poświęcić niezobowiązującym i swobodnym zdjęciom w stylu lifestyle. Zawsze chętnie realizuję również inne potrzeby i pomysły moich klientek – nie czuj się w żadnym stopniu ograniczona!


Bez względu na stylistykę sesji kobiecej, zawsze proszę o przygotowanie 4-5 zestawów, abyśmy miały pewną swobodę w komponowaniu planu kadrów. Z doświadczenia wiem, że moje klientki najbardziej lubią zdjęcia, na których czują się po prostu sobą, a stylizacje są spójne z ich poczuciem estetyki. Zabierz ze sobą odzież, w której naprawdę dobrze się czujesz i którą lubisz nosić. Nie jestem fotografem, który przebiera swoje modelki w barokowe suknie i kreuje niesamowite metamorfozy. Ja skupiam się na prawdziwej, autentycznej wersji Ciebie, a do tego potrzebne Ci będzie poczucie pełnej swobody.


A teraz czas na konkretne inspiracje:


STYLIZACJA WIECZOROWA


Źródło: własne zdjęcia oraz Pinterest.


W przypadku tego rodzaju zdjęć idealnie sprawdzają się sukienki wieczorowe eksponujące plecy czy nogi, koronkowe bluzki, cekiny, jedwabie, nowoczesne garnitury, marynarki oversize i duże wycięcia. Mówiąc zupełnie otwarcie, najbardziej na sesjach podoba mi się klasyka, minimalizm i prostota. Lubię, kiedy mniej znaczy więcej. I uwielbiam, kiedy to kobieta jest na pierwszym planie - nie jej ubrania. Postaw na jakość i formę swojej stylizacji, a ja zadbam o to, by odpowiednio wyeksponować Twój wdzięk.

STYLIZACJA CASUALOWA