top of page

Od inspiracji do efektu WOW. Fotografia kobieca, Warszawa

Portret nie powstaje w aparacie, ale po obu jego stronach.

Edward Steichen


O wyjątkowej sile fotografii kobiecej najlepiej świadczą jej efekty: zdjęcia. Zdjęcia, które zachwycają, dodają pewności siebie, są powodem do dumy. Zdjęcia, które wywołują szczery uśmiech, nawet po latach. Ale jak właściwie zadbać o taki efekt? W dzisiejszym wpisie przedstawię Ci krótki plan działania, którym powinnaś kierować się na etapie rezerwacji sesji kobiecej, tak by osiągnąć prawdziwy efekt WOW.1. Zbierz inspiracje


W przypadku fotografii kobiecej, pierwszym etapem przygotowań jest znalezienie inspiracji, które nakierują fotografa na efekt, jaki chcesz osiągnąć. Gdzie ich szukać? Jeżeli zdecydowałaś się na współpracę ze mną, zacznij od solidnego przekopania mojego portfolio, profilu na Instagramie, Pintereście lub Facebooku. Pamiętaj, żeby zapisać te zdjęcia, które najbardziej Ci się podobają. Dzięki temu ustalanie szczegółów sesji będzie dużo łatwiejsze!


Dlaczego odsyłam Cię tylko do moich zdjęć? Bo choć fotografia kobieca zapewnia bardzo dużo swobody, musisz pamiętać, że decydując się na współpracę ze mną, wybierasz konkretny styl fotografowania i obrazowania kobiecości. I choć zawsze jestem otwarta na sugestie moich klientek i chętnie zapoznam się również z inspiracjami z innych źródeł, nigdy nie decyduję się robić zdjęć, które nie są spójne z moją estetyką. W ten sposób gwarantuję Ci jasny, pewny efekt mojej pracy.


2. Określ styl sesji


Podczas rezerwacji sesji zdjęciowej powinnaś już mniej więcej wiedzieć, na jakich ujęciach zależy Ci najbardziej: portretowych czy sensualnych? Czy chcesz, żeby Twoje zdjęcia były ciemne i klimatyczne, czy raczej jasne i radosne? Stawiasz na odwagę czy klasykę? Od tych czynników będzie zależeć między innymi lokalizacja naszego spotkania – sesja może odbyć się zarówno w studiu zdjęciowym, jak i apartamencie.


Określenie stylu sesji pomaga też na późniejszych etapach przygotowań, na przykład podczas doboru odpowiednich stylizacji. Jest to więc kluczowa decyzja, na której warto opierać swoje oczekiwania wobec efektów sesji i wszelkie decyzje dotyczące jej przebiegu. To od Ciebie zależy, na jakich kadrach się skupimy i w jaki sposób odkryjemy Twoją kobiecość. Warto to przemyśleć!


3. Nie zaniedbuj komunikacji


Pamiętaj: od momentu nawiązania pierwszego kontaktu z fotografem powinnaś skupić się na jasnym komunikowaniu swoich oczekiwań. Moim celem jest zrobić Ci zdjęcia, które Cię zachwycą i do których z radością będziesz wracać przez lata. Ale żeby to osiągnąć, muszę wiedzieć, co Ci się podoba i jaki efekt Ci się marzy. Właśnie dlatego tak ważne jest, abyś już na etapie rezerwacji sesji przesłała mi swoje ulubione kadry z mojego portfolio i wiedziała, jaki styl ma rządzić na Twoich zdjęciach.


A jeśli będziesz miała jakiekolwiek wątpliwości, to niezależnie od okoliczności po prostu pytaj. Moim zadaniem jest podpowiadać, wyjaśniać, doradzać, nakierowywać – zarówno podczas samej sesji, jak i na etapie przygotowań. Wierzę, że w przypadku fotografii kobiecej, najlepszą drogą do osiągnięcia wymarzonych efektów jest właśnie jasna komunikacja.


A, no i nie zapomnij dobrze się przy tym bawić!


Tak, fotografia kobieca wymaga sporo zaangażowania i przygotowań również z Twojej strony. Jednak cały ten proces to tak naprawdę czysta przyjemność – wystarczy odpowiednia organizacja i dużo dobrego nastawienia. Razem będziemy w końcu tworzyć wyjątkową pamiątkę: obraz Twojej kobiecości. Dlatego szukaj, inspiruj się, oglądaj, a później opowiedz mi o wszystkim, co Ci się marzy. Tylko w ten sposób uda nam się zrobić zdjęcia, z których będziesz dumna i na które zareagujesz wielkim „WOW”. A przecież tylko taki efekt nas interesuje! :)


bottom of page